شماره پشتیبانی 24/7 013-۳۳۵۲۸۲۴۲

شروط سفر های نوروزی 1400

برقراری سفرهای نوروزی به حادنشدن ویروس کرونا در کشور مشروط شده است. ضمن این که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی در تعطیلات نوروز ممنوع خواهد بود و سفر به نقاط دیگر کشور به ارائه «رزرو اقامتگاه» منوط خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بنابر مذاکرات و توافق هایی که تاکنون صورت گرفته، فعالیت ها و خدمات مرتبط با سفر و گردشگری در تعطیلات نوروز به صورت محدود و کنترل شده خواهد بود و برقراری سفرهای نوروزی نیز مشروط بر این است که در روزهای پیش رو وضعیت ویروس کرونا در کشور فوق العاده یا بحرانی نشود. تیموری افزود: قرار است سفرها طبقه بندی شوند که این فرآیند در اختیار و مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. بخشی از این سفرها به صورت برنامه ریزی شده و با تور خواهد بود که از طریق دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز اجرا می شود؛ این بخش را از طریق سامانه ثبت تور می توان مدیریت و کنترل کرد. به گفته او این سامانه مدت هاست که راه اندازی شده و فقط نیروی انتظامی باید به آن اضافه شود تا از طریق کدرهگیری که برای هر تور صادر می شود، سفرهای گروهی رصد شود.

تیموری ادامه داد: در این کد که روی وسیله نقلیه نصب می شود، نام راهنما، آژانس و خودرو نیز مشخص است. اگر توری این کد را نداشته باشد، پلیس اجازه حرکت نمی دهد. این اقدام نه تنها از فعالیت تورهای بدون مجوز جلوگیری خواهد کرد که نظارت بر تورهای دارای مجوز را نیز آسان می کند.

 به شرط رزرو محل اقامت

او در ادامه بیان کرد: دغدغه بیشتر مربوط به سفرهایی است که مستقل و بدون برنامه ریزی انجام می شود که برقراری این نوع سفرها به ارائه رزرو محل اقامت مشروط شده و در این صورت می توان این سفرها را مدیریت کرد. اطلاعات تمام مراکز اقامتی مجاز نیز در سامانه «جانا» موجود است و مردم می توانند از این طریق محل اقامت مناسب خود را پیش از سفر، انتخاب و سپس رزرو کنند. در واقع ما از این طریق روی وضعیت ایمنی و بهداشت اقامتگاه ها نظارت می کنیم.

تیموری درباره چگونگی کنترل این دسته از مسافران که درصد بیشتری را حتما به خود اختصاص خواهند داد، توضیح داد: طرح سفر ایمن از طریق ستاد خدمات سفر پیش خواهد رفت که در هماهنگی کامل با ستاد ملی مبارزه با کرونا برای شناسایی و معرفی مقاصد ایمن و کم خطر خواهد بود. از طریق همین ستاد با نیروی انتظامی هماهنگی می شود تا ضمن جلوگیری از سفر به مناطق پرخطر قرمز و نارنجی در مبادی ورودی مجوز اقامت مسافران کنترل شود که در صورت نداشتن تاییدیه رزرو، اجازه ورود به شهر یا استان داده نمی شود. معاون گردشگری گفت: در کنار این گروه ها، افرادی هم هستند که شخصی اما با وسایل نقلیه عمومی سفر می کنند که پیش شرط فروش بلیت به آنها مثل حالا، استعلام از ابتلا به کرونا و داشتن رزرو محل اقامت است. به همین منظور هم رایزنی هایی با وزارت راه وشهرسازی صورت گرفته است. تیموری بیان کرد: انگیزه ما از تاکید برای داشتن رزرو محل اقامت این است که مردم از مکان های قابل نظارت و کنترل شده استفاده کنند و همه تاسیسات گردشگری ملزم هستند از طریق سامانه ماسک اطلاعات بیماران را رصد و از پذیرش مبتلایان که دوران نقاهت ۱۴روزه آنها تمام نشده، خودداری کنند.

 اسکان در مدارس و کمپ ها ممنوع

او همچنین گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت مدارس و کمپ های ورودی شهرها در تعطیلات نوروز۱۴۰۰ ممنوع خواهد بود و امکان پذیرش مسافر در این مراکز وجود ندارد. قرار شده از هرگونه تجمع آفرینی و استقرار چادرهای مسافرتی در محل های عمومی نیز جلوگیری شود. معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره شیوه نظارت بر سفرهای نوروزی با توجه به محدودیت تعداد ناظران در سال های گذشته، عنوان کرد: قرار است نظارت ها از طریق دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر به صورت تلفیقی و ترکیبی صورت گیرد. در این فاصله همه پروتکل ها و راهنمایی های سفر در کرونا برای تاسیسات گردشگری، راهنماها، سایت های گردشگری و موزه ها یادآوری شده و همزمان کلاس های آموزشی برای شاغلان و فعالان گردشگری برگزار می شود. سرفصل های این آموزش آماده و اعتبارات آن گرفته شده که قرار بود بعد از تصویب طرح سفر ایمن در ستاد کرونا اجرا شود. نظارت، آموزش و اطلاع رسانی ضمیمه این طرح شده است.


برای اطلاعات بیشتر و رزرو تور میتوانید با ما در تماس باشید
☎️ 01333528242
📱09120179047
t.me/deniznili 🆔️

🌍 instagram.com/agency_deniz
🌐 www.deniznili.com

شما برای ارسال دیدگاهتان باید وارد شوید

برای گفتگو یک نفر را انتخاب کنید
WeCreativez WhatsApp Support
مدیر
مروارید
آنلاین
WeCreativez WhatsApp Support
مدیر
شایان
آنلاین
WeCreativez WhatsApp Support
ثبت نام
عرفان
آنلاین