شماره پشتیبانی 24/7 013-۳۳۵۲۸۲۴۲

اخذ وقت سفارت تحصیلی ایتالیا

شما برای تحصیل در ایتالیا، می بایست، ویزا و وقت تحصیلی سفارت ایتالیا را اخذ نمایید تا بتوانید روال اداری صدور ویزا و دریافت اقامت این کشور را گذرانده و در نهایت برای تحصیل در این کشور آماده شوید. دریافت وقت تحصیلی سفارت ایتالیا نیز خود شرایط و مراحل خاصی دارد. شما در ابتدا باید به صورت غیر حضوری و آنلاین برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، اقدام نمایید. در مرحله بعد پس از جمع آوری مدارک لازم می بایست، در زمان تعیین شده به سفارت ایتالیا در ایران مراجعه کرده و مراحل بعدی صدور ویزای تحصیلی ایتالیا را انجام دهید. معمولا در وقت تحصیلی سفارت ایتالیا، برای افرادی که به منظور دریافت ویزای ایتالیا به سفارت این کشور مراجعه کرده اند، مصاحبه در نظر گرفته می شود. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از حضور در سفارت ایتالیا، خود را برای مصاحبه سفارت آماده کنید.

چگونه وقت تحصیلی سفارت ایتالیا را اخذ کنیم؟

اما دقیقا چگونه باید برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام نماییم؟ این سوالی است که ذهن اکثر متقاضیان صدور ویزای تحصیلی ایتالیا را به خود مشغول کرده است. برای پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که شما ابتدا باید به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت نمایید. شما برای این کار می بایست، ابتدا به سایت سفارت ایتالیا مراجعه کرده و پس از ایجاد حساب کاربری جدید برای ثبت درخواست وقت تحصیلی سفارت ایتالیا اقدام نمایید. شما ابتدا باید از روی تقویم سایت، زمان مورد نظر خود را برای دریافت وقت سفارت ایتالیا انتخاب کنید و در نهایت 10 روز قبل از موعد دوباره به سایت مراجعه کرده و زمان درخواستی خود را قطعی نمایید.

شما برای دریافت وقت سفارت ایتالیا می بایست، فرم درخواست ویزای تحصیلی، اطلاعات و مشخصات شخصی را برای سفارت ارسال نمایید. البته در نظر داشته باشید که پس از انجام این کار می بایست هزینه ای را جهت بررسی درخواست تان برای سفارت ایتالیا واریز نمایید. پس از انجام این کار، باید مدت زمانی را برای منتظر بمانید تا درخواست تان بررسی شود. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، شما می توانید در زمان تعیین شده برای ادامه روال اداری خود به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

راه بی‌دردسر و البته کم هزینه برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا تحصیلی، اعتماد به شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری دنیز نیلی وارنا است. کارشناسان ویزای دنیز، علاوه بر راهنمایی شما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، می‌توانند شما را در گرفتن وقت تحصیلی سفارت ایتالیا راهنمایی کنند.

مدارک لازم برای دریافت وقت تحصیلی سفارت ایتالیا

حتما این موضوع را در نظر دارید که باید مدارکی را برای صدور ویزای تحصیلی در وقت تحصیلی سفارت ایتالیا با خود به همراه داشته باشید. این مدارک عبارتند از :

فرم درخواست ویزای تحصیلی، 2 قطعه عکس رنگی، مدرک زبان، ترجمه مدارک تحصیلی، پاسپورت معتبر به همراه کپی صفحه اول آن، کپی فرم پذیرش دانشگاه مقصد، ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی، کپی بلیط هواپیما، رزرو هتل، پرینت گردش 3 ماهه بانکی فرد متقاضی، نامه پذیرش تحصیلی، توصیه نامه، هزینه لازم برای مصاحبه سفارت و مدرکی که نشان دهد، وضعیت مالی فرد متقاضی مناسب بوده و طی تحصیل در ایتالیا با مشکل خاصی رو به رو نخواهد شد. فقط به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشند و ترجمه مورد پذیرش سفارت باشد. این ها مهمترین مدارکی هستند که شما برای صدور ویزای تحصیلی در وقت تحصیلی سفارت ایتالیا نیاز خواهید داشت. در وقت سفارت این مدارک باید به کارکنان سفارت تحویل داده شوند. توصیه می کنیم، پس از درخواست تعیین وقت تحصیلی سفارت ایتالیا و دریافت تاییدیه، برای جمع آوری این مدارک اقدام نمایید تا در زمان وقت سفارت، دچار مشکل نشوید.

 

مصاحبه در وقت تحصیلی سفارت ایتالیا

یکی از مهمترین کارهایی که در وقت تحصیلی سفارت ایتالیا باید انجام دهید، انجام مصاحبه است. این مرحله از صدور ویزا برای همه افراد انجام نمی شود. بسته به این که هدف شما از سفر به ایتالیا دقیقا چیست، ممکن است از شما مصاحبه به عمل آید. اما معمولا در مواردی مثل تحصیل که مدت اقامت شما در ایتالیا بیشتر است، شما می بایست در مصاحبه سفارت شرکت کنید. بسیاری از افراد با شنیدن این موضوع دچار استرس می شوند. اما اگر پیش از انجام مصاحبه با سوالات معمولا در مصاحبه آشنایی داشته باشید و کاملا خود را برای این کار آماده کرده باشید، به هیچ وجه دچار مشکل نخواهید شد. برای این منظور قصد داریم تا در این جا شما را با چند سوال متداول که در مصاحبه های تحصیلی سفارت ایتالیا پرسیده می شوند، آشنا کنیم:

  • انگیزه شما از سفر به ایتالیا چیست؟
  • چرا ایتالیا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید؟
  • آیا تاکنون در دانشگاهی غیر از کشور خود تحصیل کرده اید؟
  • پس از پایان تحصیل در ایتالیا چه برنامه ای برای خود دارید؟
  • چه رشته ای را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید؟
  • علت انتخاب این رشته تحصیلی چیست؟
  • کدام دانشگاه ایتالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید؟
  • وضعیت مالی شما چگونه است و چطور می خواهید هزینه های اقامت و تحصیل خود را تامین نمایید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید
☎️ 01333528242
📱09120179047
t.me/agency_deniz 🆔️

🌍 instagram.com/agency_deniz
🌐 www.deniznili.com

شما برای ارسال دیدگاهتان باید وارد شوید

طراحی رایان پرداز هوشمند m.malekbaigy@gmail.com

برای گفتگو یک نفر را انتخاب کنید
WeCreativez WhatsApp Support
مدیر
مروارید
آنلاین
WeCreativez WhatsApp Support
مدیر
شایان
آنلاین
WeCreativez WhatsApp Support
ثبت نام
عرفان
آنلاین